ÖZGÖREVİMİZ – UZGÖREVİMİZ

ÖZGÖREVİMİZ – UZGÖREVİMİZ

ÖZGÖREVİMİZ

Geleceğin aydınlık Türkiye' sine çağdaş, laik, demokrat, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, sevginin önemini bilen, özsaygı ve özgüveni yüksek, farklılıklara ve insan haklarına saygılı, sorumluluk alabilen ve aldığı sorumluluğu yerine getirebilen, sorunun farkına varıp, çözüm üretebilen, barışçıl, aydın, entelektüel dünya çocuğu yetiştirmek.

Çocuğu merkeze alıp, öğrenmenin önemini bilerek, öğrenmeyi içselleştiren çocuklar yetiştirmek için; kendisini canlı tutup, yeniliklere, farklılıklara açık, mesleğine saygı duyan ve kurumun varoluş amacına değer katan eğitim kadrosuyla çalışmak.

Özgür düşünen ve bilimsel değerleri temel alan bireyler yetiştirmek böylece toplumun eğitimle ilgili bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak.

UZGÖREVİMİZ

Okulda ve dışarıda davranışları hissedilir, bulunduğu mekânı sağlıklı öğrenme alanı olarak kullana bilen, iç disiplini yüksek, otokontrol kazanmış, çağdaş ve ulusal sorumluluk bilincinde olan bireyler yetiştiren eğitim politikaları oluşturulmasına ve uygulanmasına örnek olunarak katkı sağlamak.

PAYLAŞ
Copyright © 2024 | Tüm Hakları Saklıdır.