BESLENME

BESLENME

Beslenme özellikle anaokulu çağındaki çocuklar için çok önemlidir ve hiçbir zaman sadece karın doyurmak anlamına gelmez. Beslenmede amaç, bireyin yaşı, cinsiyeti ve içinde bulunduğu fizyolojik duruma göre gereksinimi olan bütün besin öğelerini yeter miktarda sağlayabilmesidir. Okulumuzda, çocuklarımıza yeterli ve dengeli beslenme alışkanlıkları kazandırarak onların sağlıklı ve doğal beslenmesini sağlamaya çalışmaktayız.

"Menülerimizi, çocuklarımızın gelişimi için gerekli olan besin öğelerini dikkate alarak hazırlamaktayız."

Okulumuz bünyesinde çocuklarımıza sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde üç öğün yemek hizmeti vermekteyiz. Okulumuzda çocuklarımız kahvaltı ve yemeklerini öğretmenlerinin gözetiminde kendi sınıflarında kendileri alarak yemektedirler. Uyguladığımız Montessori eğitim sistemine paralel olarak çocuk, kendi tabağına yemeğini kendi alır,  yeme kurallarına göre kendisi yer ve kirli bölümüne tabak ve kaşık-çatal-bıçağını yerleştirir.

 

Yemeklerimiz, ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemini uygulayan anaokulu mutfağımızda gıda mühendisi gözetiminde ön hazırlık ve pişirme ilkelerine uyularak, hijyenik şartlarda üretilmektedir. Mutfakta çalışan personelin sağlık kontrolleri periyodik olarak yapılmaktadır. Ayrıca personelimizin gıda güvenliği ve hijyen konusundaki eğitimleri işe girişlerinde başlamakta ve belli aralıklarla tekrarlanmaktadır. 

Okulumuzun içme suyu özel bir firmadan tedarik edilmektedir.

Mutfak her türlü haşerelere karşı düzenli olarak uzman firma tarafından ilaçlanmaktadır

PAYLAŞ
Copyright © 2024 | Tüm Hakları Saklıdır.